Двоє студентів Вінницького національного технічного університету хмельничанин Максим Наумчук та вінничанин Микола Подкалюк розробили рукавицю, яка може допомагати при реабілітації пацієнтів з травмованими руками. Винахід презентували під час ХІ Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України".

Винахід студенти назвали — GROMM ( Glove-restorer of muscular mobility).

"Як працює рукавичка? Електричними імпульсами змушує м'яз скорочуватися. Дуже проста ідея, але ніхто раніше не додумався. Наша рукавичка унікальна, тому що немає аналогічного проєкту, ми не знайшли. Серед конкурентів — компанія з Німмеччини. В них є подібна рукавчика, яка працює не на електричних імпульсах, а на тискові. Там є трубка з тиском, яка згинає і розгинає руку", — розповідає Микола Подкалюк.

Вінницькі студенти розробили рукавицю для реабілітації пацієнтів з травмами рук

Використовувати пристрій можна буде в домашніх умовах, кажуть розробники. Це дозволить пришвидшити реабілітацію, повністю відновити функції руки та попередити атрофію мʼязів.

"До прикладу, молода сім'я з чоловіка і жінки. Чоловік травмував руку і потрібна жива сила, щоб допомагати в сільському господарстві. Але лише одна діюча рука. З допомогою нашої рукавички є знову дві руки. Ви можете брати якісь предмети, чимось допомагати. Повний цикл реабілітації до двох з половиною років, з рукавичкою — максимум півтора, до року", — говорить Максим Наумчук.

Ідея розробити таку рукавичку виникла, коли тато Максима травмував руку.

"Йому вставили шпиці і наклали гіпс. Сказали так ходити близько двох-трьох місяців. Після проходження цього часу в нього з'явилася часткова атрофія, майже практично не міг рухати пальцями. Він почав ходити на різні реабілітації, ходив до травматолога, щоб йому скзаали, коли конкретно відновиться рука" — говорить Максим Наумчук.

Cпершу хотіли, аби рукавичка рухалася синхронно з іншою рукою.

"Але це стало конкретно незручним, до прикладу, якщо треба взяти щось велике, то обидві руки будуть згинатися. А якщо лізти по драбині, то одна рука вже щось тримає, то друга теж буде щось тримати. І не буде зручно підійматися", — пояснює Максим.

При розробці стартапу хлопці радилися зі спеціалістами з біомедичної інженерії. Після перших випробувань дещо вдосконалили винахід.

"Ми говорили з доцентом наук факультету нашого університету з біомедичної інженерії. Це його тема, він нам сказав, що проблем не буде", — розповідає Микола Подкалюк.

"Нам сказали, що від того, що мʼязи скорочуються за допомогою току не має ніяких побічних ефектів. Це можна використовувати. М'язи не звикнуть до іншого струму, тобто сигнали з мозку так само буде приймати рука", — каже Максим.

Вартість такої рукавички поки що становить майже 10 тисяч гривень. Але при серійному виробництві вона може знизитися до 5 тисяч гривень. На реалізацію своєї ідеї, як переможці, хлопці отримали 20 тисяч гривень. З цієї суми уже витратили частину грошей на оплату матеріалів. Тож для подальшого виробництва шукають меценатів.

Читайте також

На Вінниччині облаштували 193 пункти незламності "Було дике бажання вижити": історія переселенки з Волновахи, що переїхала на Вінниччину У Вінниці лікар-офтальмолог проводить безкоштовні огляди військовослужбовців

Джерело