26 листопада на Житомирщині вшановують пам'ять жертв трьох Голодоморів, які були в Україні в ХХ столітті. На Житомирщині відкрили кілька тематичних виставок архівних матеріалів, окремі громади вже провели меморіальні заходи в пам'ять про померлих в роки Голодоморів.

Всеукраїнська стендова виставка відкрилася 25 листопада в фойє Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича. Експозиція "Спротив геноциду" складається із документів, які розповідають про опір українського суспільства сталінському режиму у 1920 – на початку 1930 років. На стендах представлені документи та фото, які показують масштаби спротиву, його форми і методи. Частина документів оприлюднена вперше.

Організатори виставки – Український інститут національної пам’яті, галузевий державний архів СБУ, Центр досліджень визвольного руху, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 12932-33 років в Україні.

90-ті роковини Голодомору: в громадах Житомирщини відкрили тематичні виставки та вшановують пам'ять загиблих від голоду

До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років організували роботу виставку архівних документів Житомирської області у фойє Будинку рад міста Звягель. На виставці представили копії оригінальних документів тих часів, які знаходяться на зберіганні в Житомирському обласному державному архіві.

Напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів в окремих громадах Житомирщини згадували про загиблих від голодоморів-геноциду 1921-1923 років, 1932-1933 та 1946-1947 років.

26 листопада в Житомирі та інших населених пунктах планують провести меморіальні заходи до Дня памяті жертв голодоморів, який в 2022 році проходить під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо".

Що відомо В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Що відомо про цей день. Президент Сполучних Штатів Джо Байден вшанував пам'ять жертв Голодомору, запевнивши, що США продовжать підтримку у протистоянні російській агресії. В 2021 році 85% українців визнавали Голодомор геноцидом — "Рейтинг". Жертвами Голодомору могли стати 10,5 мільйона українців – історик. Як говорити з дітьми про Голодомор. Читайте також Жителька села Іванківці Марія Шеретун пережила Голодомор 1932-1933 років. Під час голоду жінці було 11 років. Учасниця тих подій розповіла в листопаді 2021 року про пережите кореспондентам Суспільного. В листопаді 2020 року на Житомирщині етнографиня разом зі школярами готували страви часів Голодомору.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело