Навчитися грамотно розпоряджатися грошима та розвивати власну громаду – такі і не тільки навички пропонують розвивати, граючи у настільні ігри у освітньому просторі "Антидах" у Сумах. Обрати гру можна і в залежності від власних вподобань.

"Сьогодні люди прийшли з цінностями навчатися, розвиватися і дізнаватися про щось нове, брати відповідальність за своє життя і освоювати інструменти фінансової грамотності", - так презентує голова ініціативної групи проєкту "4.5.0" Олександр Бондаренко те, чому можуть навчитися усі відвідувачі простору "Антидах".

Цього разу учасникам пропонуються дві гри "Світ громад" та "Капітал" - вони, говорить Олександр, навчають розвивати свої громади та примножувати доходи. За дві години гри учасник проживає ніби 20 років реального життя у певній соціальній ролі, яка випала у грі.

У Сумах працює простір

"Дуже класно бачити, як люди, які в житті ризикують, вони ризикують і в грі – беруть кредити, з кимось домовляються, входять в якісь кооперації, а ті, хто живуть на зарплату, вони намагаються знизити якісь витрати, трішки піднакопичити, покласти гроші на депозит, щоб гарантовано отримати якісь 2% від прибутку", - говорить Олександр Бондаренко.

На такі ігри, розповідає він, спеціально запрошують людей різних соціальних груп, наприклад - підприємців та студентів. Так молодь може вчитися у тих. хто вже має досвід в певній справі.

Організовують такі зустрічі у просторі "Антидах" у приміщенні конгрес-центру СумДУ. Прийти самому чи з однодумцями, аби пограти, сюди може кожен охочий.

Саме такі заходи допомагають розвиватися, вважає один з учасників, Дмитро Попов. "Це connect з новими людьми, саме на таких заходах іде розвиток, тому що ми сприймаємо альтернативну точку зору. Це не значить, що вона погана чи хороша – вона просто інша. І в цьому полягає розвиток", - вважає він.

Неллі Кузнецова частіше долучалася до ігор влітку, під час канікул. Говорить, що для неї це приємний досвід. "Це дозвілля, це спілкування з однодумцями, це просто добре проведений час. Це не просто - виконувати якісь алгоритми, а думати наперед, думати, як хто інший щось зробить та взагалі представляти себе в будь-яких ситуаціях", - розповідає вона.

Щоразу долучаються до ігор у цьому просторі близько півсотні людей, розповідає менеджер простору "Антидах" Єгор Ганжа. Вік учасників від 12-ти років. Обрати, у що саме грати, можна в залежності від власних вподобань.

"Є дуельні ігри, є ігри на компанію, є ігри, де команди на команду грають. Ми зробили такі виписки, на кожній написані категорії і саме назви ігор, які лежать на цій поличці, щоб люди могли зорієнтуватися.

Організовують зустрічі двічі на тиждень. Долучитись до них можна у п’ятницю з 17:00 до 21:00 та у неділю з 15:00 до 21:00. Більше про простір можна дізнатись на сторінці "Антидах" в Instagram.

Читайте також Як у Вінниці працює релокований з Донеччини дитячо-молодіжний центр. Щоб менше сидіти за комп'ютером: школяр із Черкас створив настільну гру.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело