У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася мистецька імпреза, присвячена 300-річчю з дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета Григорія Сковороди. Назвали акцію "Хто серцем чистий і душею, не потрібна йому війна". Про це йдеться на сторінці музею у соцмережі.

У заході взяли участь художники, філателісти, освітяни, студентська молодь, науковці музею, представники влади.

У конференц-залі презентували графічні роботи харківських художників із фондів Тернопільського краєзнавчого музею. Зокрема, Петра Ганжі, Валентини Сизикової, Віктора Віхтинського, Юрія Сиротенка, Григорія Томенка та інших (в техніці літографії та ліногравюри). У своїх творах митці відобразили життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди, ілюстрації до його поезій.

У залі представили ліногравюри художниці, громадської діячки, уродженки нашого краю Ярослави Музики із серії "Символи Сковороди". Доповнили виставку роботи відомого в Україні митця-графіка Георгія Якуто́вича із серії "Сковорода – народу".

Присутні мали змогу оглянути тематичні етноінсталяції та книжково-філателістичні виставки з приватної колекції Василя Дідуха та фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

"Мудрість, яку проповідував Григорій Сковорода, немає часових обмежень. Відеопрезентація "Феномен свободи у поглядах Григорія Сковороди", декламація поезії "За Україну не вмирати, а вбивати", яку виконав Богдан Нікітюк та композиція на слова Сковороди "Всякому городу нрав і права" у виконанні Дмитра Губ'яка змусили задуматись над наповненням і сенсом життя, про чорне і біле, про друзів і ворогів. Незважаючи на те, що український філософ творив три століття тому, його вчення про любов, свободу і життя залишається актуальним, близьким та сучасним", – йдеться у повідомленні.

Читайте також "Тернопіль, намальований світлом": презентували каталог старовинних поштівок

Джерело