25 людей із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії у Полтаві. Світлини використають для календаря на 2023-й рік, розповіла Суспільному голова громадської організації "Полтава Даун Синдром", яка ініціювала проєкт, Марія Остроушко. Акцію влаштували для інформування людей про синдром.

В одній із фотостудій Полтави 8-річна Даша позує для календаря на 2023-й рік. Фотографують дітей та дорослих із синдромом Дауна у межах благодійного проєкту.

"Ми обрали таку тематику "Бути українцем – бути особливим". Чому так? Тому що ми особливі серед своїх. Ми виокремлюємося, діти із синдромом Дауна виокремлюються. А зараз українці відчули на собі, як це – бути особливим. Особливо бути українцем в Україні, поза її межами. Тому що мало хто зараз у світі не знає, хто такий українець, хто такі українці. Це більше проєкт про благодійність, про інформацію", - каже голова громадської організації «Полтава Даун Синдром» Марія Остроушко.

Бути українцем – бути особливим: у Полтаві для календарів фотографували людей із синдромом Дауна

"Мені хочеться, щоб мою дитину сприймали, як усіх решту. Для мене боляче, коли звертають увагу, батьки іноді не знають, як пояснити дітям про Дашину особливість. І боляче, коли йдеш вулицею, і дивляться, що дитина не так поводиться. Хочеться, щоб люди знали, що є такі діти особливі", - говорить мама учасниці проєкту Олександра Скороход.

Участь у фотосесії беруть 25 учасників віком від 1 до 29 років. Серед них жителі Полтавщини та переселенці.

"Сьогодні перша дитина була з Харкова, я так зрозумів. Я її ніколи у житті не бачив. Він тільки мене побачив, одразу побіг обійматися. І усю зйомку він мене слухав. А є, до прикладу, Вася, якого я давно знаю, є Вова, якого я дуже давно знаю, і Вова дуже погано себе вів. Він не хотів фотографуватися, він бешкетував. Доводиться щоразу для кожної дитини вигадувати щось своє. Якоїсь однієї стандартної схеми, що «От я тобі дам цукерку і ти посміхнешся» – так не працює", - каже фотограф Володимир Грибов.

Привернути увагу на фотосесії також допомагають батьки.

Позують учасники у кофтах із прапорами областей. Їх створили за рахунок благодійної організації з-за кордону.

"Кожна квітка – це певна область України. Ці квіти були розроблені до 30-річчя Незалежності України. Ми вирішили популяризувати у такий спосіб, поєднувати і любов до України, і об’єднання усієї України. Тут є усі області", - каже голова громадської організації «Полтава Даун Синдром» Марія Остроушко.

На одязі доньки Олесі Будніченко Катерини – прапор Житомирщини. Дівчина найстарша серед учасників.

"Вона дуже щаслива. Але у неї таке сприйняття, що вона доросла і усі довкола неї маленькі. І вона відчуває себе, мабуть, якоюсь чи учителькою, чи вихователькою. Вона завжди когось хоче підтримати, погладити", - говорить мама учасниці проєкту Олеся Будніченко.

Опублікують календарі у соцмережах, а також планують надрукувати. Такий проєкт у Полтаві влаштовують уп’яте.

Джерело