Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про неможливість переговорів з прем’єр-міністром Вірменії Пашиняном в разі, якщо у дипломатичній зустрічі братиме участь президент Франції, Еманюель Макрон, повідомляють Подробиці у рамках єдиного телемарафону.

Зустріч мала бути присвячена можливостям врегулювання конфліку в Карабаху. Вона повинна була відбутися у Брюселі 7 грудня, однак їй завадила відверто проросійська позиція французьких та вірменських політиків.

Агресор на Кавказі. Чому з Баку намагаються зробити корінь зла і як це може нашкодити Києву

Така позиція президента Азербайджану цілком зрозуміла з огляду на те, що останнім часом французькі політики, що потрапили під вплив проросійської вірменської діаспори, активно розігрівають інформаційну компанію проти Азербайджану в Карабаху. Сенат Франції навіть прийняв резолюцію з закликом засудити Азербайджан за нібито агресію, хоча за статутом ООН Баку лише намагається відновити власну територіальну цілісність. Крім того у резолюції йдеться про нафтове та газове ембарго для Азербайджану та Росії. Мовляв, обидві країни - агресори.

Керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній пояснює, що порівняння протистояння Вірменії та Азербайджану до війни в Україні недоречне і неможливе.

«Франція намагається грати свою роль на Кавказі, тому що розуміє, що її звідти витісняє Туреччина і англо-сакси. Тому вона робить такі дивні заяви. Ніяких аналогій з російсько-українською війною не може бути, у 1988-89 роках Вірменія фактично окупувала Карабах і шість районів Азербайджану. І зараз Азербайджан повертає те, що належить їм по праву і за статутом ООН в тому числі», - зазначає Загородній.

На думку експерта, єдиним агресором в Карабаху є Вірменія: «Коли французькі сенатори починають робити такі дивні заяви, тим паче накладати енергетичне ембарго, виникає питання: за що? За те, що країна повернула власні території? Достатньо лицемірна позиція французьких політиків».

Загородній також нагадав, що подібне викривлення реальності мало місце і відносно України. Йдеться і про «План Драгі» і про зусилля президента Франції Еманюела Макрона «зберегти обличчя Путіну».

«Я завжди очікую якоїсть підлості від європейських країн. Наприклад, вони можуть припинити військову допомогу України. І це може статися, щойно Україна піде на перемовини», - певен експерт.

На його думку, європейські лідери використовуватимуть перемовини як привід припинити військову допомогу для того, щоб нібито «дати шанс миру». Експерт нагадав, що подібна політика вже мала місце.

«В 2014 році за наполяганням європейських політиків було запроваджене ембарго на постачання в Україну зброї і товарів подвійного призначення, яке підтримував свого часу пан Обама, і це ембарго трималося фактично два роки», - наголошує Загородній.  

Джерело