Коли Попасну окупували, разом із місцевою ВА на Дніпропетровщині Віталій організував гуманітарний хаб

Віталій – переселенець із Попасної. Один із тих чоловіків, який на початку повномасштабної війни не кинув рідне місто. Вивіз родину в безпечне місце, доки це було можливим, та евакуював людей.

"Проти такої артилерії вистояти не реально. Ні бійцям, ні людям, ні врятуватися. З будинком, як мені сказали, пряме влучення. Як туди? Район закритий із самого початку. З боку Першотравня зайшли і все. Вивозили людей із Попасної. Возили туди гуманітарну допомогу. Не лише з Попасною, а й по району. Села Комишуваха, Врубівка", – розповідає переселенець Віталій.

Коли Попасну окупували, разом із місцевою військовою адміністрацією в Новомосковську на Дніпропетровщині Віталій організував гуманітарний хаб. Нині щодня тут видають сотні продуктових та гігієнічних наборів для переселенців. Роботу там поклали на жінок, а чоловіки відкрили свій фронт із виробництва буржуйок.

"Якось треба допомагати! Бійцям допомагати та йти до перемоги. Усі сиділи, думали, як допомогти перемозі. Зима на носі! І вирішили робити буржуйки", – каже чоловік.

До команди Віталія долучилися ще двоє Сергіїв. Теж переселенці з Попасної. Обидва з рідного міста виїжджали не одразу.

"Мені до кварти прилетіло. Я з мамою сидів у квартирі, вона почула вдалині. І я схопив одяг і в чому було побіг. І нам прилетіло просто у куток квартири. Великий снаряд. Міна", – пригадує Сергій.

До повномасштабної війни Сергій працював будівельником. Тому робота з виготовлення буржуйок була йому до снаги.

"Я люблю робити добро. Кажу, чи можна з вами? Щоб без діла не сидіти. Добро робити! Щось робити для України! І пішов допомагати! Ось це буржуйка. Називається, тимчасова піч. Ось піддувало! Регулюється. Ось отвір для топки. На цій буржуйці можна розігрівати, можна поставити чайник. Можна сковорідку. Практична, зручна, універсальна", – демонструє переселенець.

Такі буржуйки хлопці роблять з металобрухту. Є тут і автомобільні диски, і старі газові балони, і бойлери. Шкодують лише, що місцеві неохоче долучаються до доброї справи. Металобрухт здебільшого змушені купувати. Володимир, який мешкає по сусідству, один із тих, хто не залишає волонтерів напризволяще.

"Це не сусіди! Це друзі! Вони приходять за допомогою часто. То дайте лопату, то ломик, то монтування. То залізяки шматок, то болтик який, і я їм даю", – переконує житель Новомосковська Володимир.

Між роботою хлопці будують плани на майбутнє. Попри те, що домівки майже ні в кого не вціліли, кажуть, повернуться до Попасної, щоби відбудувати її для українців.

"Бути добру! Правда переможе однозначно! Ми мешканці корінні! Поки що сили є, поки що молоді! Будемо собі будувати, іншим допомагатимемо. Отже, все буде добре", – впевнений Віталій.

Іще декілька годин і вже готові буржуйки хлопці відправлять на харківську ділянку фронту. А звідти, переконані, Збройні сили дійдуть і до їхньої рідної Попасної. За це нині воюють не лише на фронті, а й у тилу.

Вікторія Ковальова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал".

Нагадаємо, на Херсонщині рашисти обстріляли гуманітарну точку під час роздачі хліба: є поранені. 

Дивіться також відео за темою: НАТО дасть літаки і більше ППО? LRU – французький HIMARS. ⚡️Сімоньян зізналась у терорі!279 день

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело