У хабі регулярно проводять коворкінги, клубну роботу, арттерапію, займаються кіберспортом

Дружина військовослужбовця Тетяна звернулася до Veterans Hub Odesa, коли її чоловік потрапив у полон, а сама вона була змушена евакуюватися з рідного Миколаєва. Врешті її захисник повернувся з полону. Проте жінка досі потребує підтримки волонтерського хабу.

"Вони, в першу чергу як друзі мене підтримували. І підтримка психолога, арттерапія дуже сильно допомогла. Також вони зараз вже підтримують мене, продовжують підтримувати, чоловіка звільнили з полону. Тобто в нас диво трапилось. І ми досі спілкуємось, вони продовжують нас підтримувати", – тішиться дружина військовослужбовця, учасниця арттерапії Тетяна.

Зберегти ментальне здоров'я: в Одесі люди, морально покалічені війною, проходять реабілітацію у Veterans Hub (Відео)

Цей волонтерський простір створили за ініціативою ветеранів війни, адже вони як ніхто інший розуміють, якої саме підтримки потребують люди, морально покалічені бойовими діями. Так, через психологічне навантаження до хабу звернувся Дмитро. Він волонтер, і стикається з проблемами військових та переселенців щодня.

"Була замкнутість, був страх, безнадія така, тобто десь треба було себе реалізовувати. Дуже важко пережити всі ці моменти, емоції, тому от завдяки "Ветеран Хабу" якось справляюсь з цими перевантаженнями психічними, можна сказати", – пояснює Дмитро,

Для соціалізації демобілізованих після повернення з війни та задля емоційного розвантаження в хабі регулярно проводять коворкінги, клубну роботу, арттерапію, займаються кіберспортом. За словами психологів, щомісяця до хабу звертаються десятки людей – одні на групові заняття, інші – за приватною консультацією. Психологиня Юлія Стрельцова розповідає, іноді доводиться працювати і вночі, адже зателефонувати по допомогу можуть навіть із фронту.

"Є один такий хлопчинка, який зі мною відпрацьовував, ми відпрацювали посттравматичний стресовий розлад, а зараз він на фронті. То бувають моменти, коли він просто подзвонить і каже "є зв'язок. Послухай, бо мене криє". І ми з ним працюємо. Вчора він написав і сказав "я в Запоріжжі в госпіталі, чи можна буде потім прийти на консультацію", – розповідає психологиня Юлія Стрельцова.

Також у хабі допомагають вирішувати юридичні питання. Звертаються з проханнями допомоги у пошуку зниклих безвісти родичів, проходження військово–лікарської комісії, грошових виплат. Неодноразово сюди приходили чоловіки з проханням допомогти потрапити на фронт.

"Намагалися оскаржити висновки медкомісії. У когось там, наприклад, нема посади, нема запиту на таку посаду. Так, були такі звернення, але ми їх направляємо, якщо їх не беруть в ЗСУ саме через військкомат, та вони можуть піти до тероборони, то таким чином вирішували це питання. В Теробороні було трохи простіше з прийомом на службу", – пояснює юристка Анастасія Бойко.

Окремий напрям діяльності Veterans Hub Odesa – волонтерство. Тут намагаються забезпечити захисників усім, що може допомогти бити окупантів.

"Ми займаємось також окремо волонтерською дільності. Ось як, наприклад, займаємось логістикою доставки автомобілів для наших збройних сил. Також займаємось підтримкою ветеранів, військових, які знаходяться в шпиталях зараз", – зауважує тимчасова виконувачка обов'язків керівника Veterans Hub ODESA Уляна Громович.

Головна мета хабу – допомога тим, хто на фронті, та реабілітація тих, хто звідти повернувся. Перше дозволить Україні здобути перемогу у війні, а друге – створити здорове та згуртоване суспільство після неї.

Оксана Ткачук, Одеса, "5 канал".

Дивіться відео за темою: Не бійтеся звертатися по допомогу. Дозвольте собі фахівця-психолога

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело