У мобільній групі "мисливців" голова Веснянської територіальної громади Леонід Мухарський та його напарник – Віталій Медведенко. Щовечора вони відстежують та й намагаються знищити російські безпілотники у небі над Миколаївщиною. Обладнання частково придбане за власні гроші, допомагали також друзі й волонтери.

Про це Леонід Мухарський розповів кореспондентам Суспільного.

Після початку повномасштабної війни, за словами Леоніда Мухарського, намагалися стежити за небом над громадою самотужки, інколи допомагала інформація з інтернету.

На захисті неба. Як працюють

"Тоді я почав звертатися – я скажу, у нас дуже добра співпраця зі службою безпеки України, із ЗСУ, співпраця з нашим військкоматом. Ми домовилися, що вони нам будуть надсилати інформацію по місцеперебуванню цих дронів і ми вже будемо приблизно відстежувати місця, виїжджати на них та їх там зустрічати", — розповів Леонід Мухарський.

Засоби зв’язку, тепловізор, прилад нічного бачення, автомат. З цим обладнанням, каже Леонід Мухарський, можна відстежити й збити російський дрон. Востаннє безпілотник над територією громади був зафіксований 10 лютого – летів з боку Кінбурнської коси.

"Ми виїхали напереріз – він від нас уже 800 метрів, пішов у бік Нової Одеси. Намагалися наздогнати, але це вже марно, тому що в нього траєкторія пряма, а наші дороги – вони не прямі. І швидкість 200 кілометрів", — говорить Леонід Мухарський.

Спостереження за небом і захист від російських літальних об’єктів – одне із завдань бійців добровольчого формування територіальної громади, розповів його командир з позивним Маліна.

За його словами, інколи фіксували у небі над підконтрольною територією проліт 6-7 крилатих ракет на день. Стежать не лише за ракетами та безпілотниками.

"Це були такі повітряні цілі, як російські гелікоптери – МІ-8, МІ-24. Також літаки російські – "СУшки" різного роду, різної модифікації – ми також ці всі об’єкти фіксували й для вищих інстанцій", — каже Маліна.

Читайте також

Миколаївські волонтери налагодили виробництво енергетичних батончиків для військових: як триває процес виготовлення

У Миколаєві протягом тижня зареєстрували понад 130 випадків захворювання на COVID-19

Миколаївський обласний краєзнавчий музей відновив свою роботу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело