У Харківській області планують реалізувати проєкт психореабілітаційної допомоги для військових та переселенців. Йдеться про центри при обласній військовій адміністрації, де людям надаватимуть допомогу.

Про це заявив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час наради з віцепрем'єркою Іриною Верещук 21 березня.

"Досить важливий напрямок, який у нас триває і буде реалізовуватися на Харківщині, стосовно психореабілітаційної допомоги ВПО, а також тим людям, які пройшли через фронт. Цим людям ми маємо надавати спеціалізовану підтримку. При обладміністрації будуть відкриті такі центри, далі ми таку практику будемо розповсюджувати на наші території", — сказав Синєгубов.

Для військових та переселенців: на Харківщині планують відкрити центри психологічної допомоги

На кінець березня у Харківській області офіційно зареєстровані 470 тисяч переселенців, з них 394 тисячі людей отримали статус ВПО після початку повномасштабного вторгнення. Понад 83 тисячі переселенців — це діти.

"Харківщина демонструє той досвід, який можна масштабувати: це, власне, центр, який ми задумали спочатку як пілотний проєкт, а потім уже масштабований на цілу територію України як окремий вид психосоціальної реабілітації та координації", — говорить Ірина Верещук.

В Мінреінтеграції повідомили, що 1 березня на Харківщині запрацювала регіональна служба психологічної допомоги населенню деокупованих громад. Допомогу у фінансуванні цієї служби надали уряди США, Канади, Великобританії, Швеції, Швейцарії та Фінляндії.

Психологічна служба працює у складі Харківського обласного центру соціальних служб. На перші три місяці її роботи західні партнери надали чотири мільйони гривень, повідомила Верещук.

"Ми напрацьовуємо той механізм, який буде менш ресурсозатратним, а ми розуміємо, що міжнародники не зможуть нас підтримувати роками. Нам потрібен алгоритм, який за менший бюджет дозволить робити велику роботу, яка дасть ефект", — говорить Верещук.

"Я повернуся до Києва і рекомендуватиму такий пілотний проєкт, щоб ми його масштабували. Харківська область буде першою, яка допрацює усю цю робочу модель", — каже віцепрем'єрка.

Нині, за інформацією Мінреінтеграції, команда служби налагодила роботу у самому Харкові та ще в 12 громадах області. Йдеться про Мерефу, Чугуїв, Малинівку, Слобожанську, Зміїв, Ізюм, Оскільську, Первомайськ, Лозову, Малу Рогань, Сахновщину, Балаклію.

"У регіоні кожна громада здатна створити команду висококваліфікованих спеціалістів, облаштувати приміщення та придбати автомобіль для виїздів. На прикладі цього показуємо, як програма ментальної підтримки постраждалих від російської агресії та ВПО працює на державному рівні", — сказав Олег Синєгубов.

"Наше завдання – організувати такий процес у громадах області у найкоротший час"

Посадовці також обговорили створення центрів допомоги при ЦНАПах Харкова. В ОВА зазначають, що для роботи з постраждалими від російської агресії зможуть залучати випускників психологічних факультетів.

Читайте також

"Люди не бажають виїжджати з цих територій": про можливість примусової евакуації з населених пунктів Куп'янського району

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело