У СРСР, крім класичних авто, намагалися випускати оригінальні позашляховики.

Пише сайт "Хайзер".

Було лише дві штуки: у мережі показали унікальне радянське авто з відкритим верхом

З метою задоволення попиту було прийнято рішення створити новий автомобіль на базі вже існуючої моделі автомобіля Нива. Новинкою став ВАЗ-21 "Бора", створений на основі Ниви у 1995 році. Компанія вирішила перетворити це авто на якусь подобу сафарі-джипу, оптимізованого для експлуатації у важких дорожніх умовах.

Відмінною рисою ВАЗ-21 була його бюджетність. У зв'язку з цим компанія розраховувала на експорт автомобіля в країни Африки та Південної Америки, де був високий попит на дешеві, прості та надійні позашляховики для фермерських господарств. Для того, щоб створити такий автомобіль, інженери компанії використовували алюмінієву раму та пластикові панелі навісні, які зробили його легким і дешевим в порівнянні з іншими моделями на ринку.

Було лише дві штуки: у мережі показали унікальне радянське авто з відкритим верхом

Більшість машин були направлені до ОАЕ та інших країн з відповідним кліматом для відкритих версій.

Найбільш дивним фактом є те, що на даний момент лише два екземпляри цього джипа збереглися і знаходяться у приватному російському та арабському володінні. Для підприємства АвтоВАЗ створення автомобіля ВАЗ-21 стало своєрідним експериментом, який не був затребуваний ринком. Але цей експеримент показав, що російським інженерам вдалося створити унікальну модель, яка здатна задовольнити потреби ринку з мінімальними витратами, що є ключовим принципом сучасного автомобілебудування.

Було лише дві штуки: у мережі показали унікальне радянське авто з відкритим верхом

Джерело