У селі Красноїлля Верховинської громади відкрили центр компактного проживання для переселенців. У ньому можуть мешкати 55 людей. Прихисток розмістили у гуртожитку місцевого ліцею. Допомогла облаштувати центр Угорська екуменічна служба допомоги, повідомила Суспільному керівниця громадської організації "Громадський центр "Еталон" Леся Аронець.

"У будівлі є кухня, душова, холодильники, меблі й все інше для комфортного перебування. Проводимо швидкісний інтернет. Плануємо допомогти людям, які тут проживатимуть, із працевлаштуванням", — розповідає Леся Аронець.

За її словами, відкрити центр допомагали міжнародні, громадські, волонтерські організації. Представники Угорської екуменічної служби допомоги зробили капітальний ремонт у гуртожитку, а також впорядкували систему водовідведення.

На Івано-Франківщині відкрили центр компактного проживання для переселенців

Оселитися у центрі компактного проживання планує харків’янка Лариса Ігнатова. Жінка — освітянка, викладає українську мову і літературу в університеті та школі. Лариса Ігнатова каже: обрала б для проживання Красноїлля тільки за те, що там жив і творив Гнат Хоткевич.

"Оскільки Гнат Хоткевич колись приїхав і створив гуцульський театр, так і я плекаю гуцульську культуру для того, щоб її знали не лише в Україні, а й у світі. До прикладу, творів Гната Хоткевича немає у шкільній програмі. Але я обов'язково даю їх для прочитання своїм учням", — говорить Лариса Ігнатова.

На Івано-Франківщині Угорська екуменічна служба допомогла модернізувати п'ять центрів компактного проживання. Окрім того, угорські благодійники передавали переселенцям постільну білизну, посуд, електротехніку.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело