Після недавніх трагічних подій у Києві, коли під час ракетної атаки московитів загинули люди, які намагалися потрапити до укриття, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків зібрав нараду зі своїми заступниками і представниками освіти, підприємств, установ та організацій, у відомстві яких перебувають споруди цивільного захисту, а  також правоохоронних органів. Очільник міста видав розпорядження про організацію вільного доступу до укриттів. На цей час у місті є понад 300 адрес, де облаштовано укриття чи сховища. Вони зосереджені у закладах освіти, культури, медичних і в житловому фонді. Також міський голова доручив, щоби на кожному такому об’єкті була інформаційна табличка з іменем і номером телефону контактної особи, відповідальної за сховище. У літню пору під час повітряної тривоги людей прийматимуть і укриття в закладах освіти, за винятком чергових дитячих садків. Щотижня сховища у місті перевірятимуть, для чого міський голова створив спеціальну комісію.

А після наради міський голова Руслан Марцінків разом із працівниками місцевих медій зробив рейд містом, обравши випадкові адреси укриттів. Не попередивши адміністрацію, вони заїхали до поліклініки №5, де сховище може вмістити до 100 людей одночасно. Тут зроблено сучасний ремонт, є питна вода і, що дуже важливо, є два виходи. Хоч це укриття розраховане на недовге перебування людей, бо не має штучної вентиляції, однак тут під час повітряної тривоги в будь-який час доби можна сховатися, запевнила директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.

Руслан Марцінків: У разі повітряної тривоги прошу франківців ховатися в безпечних місцях

Руслан Марцінків: У разі повітряної тривоги прошу франківців ховатися в безпечних місцях

Другою локацією, куди вирушив міський голова із журналістами, стало тролейбусне депо. Тутешній об’єкт цивільного захисту за двома масивними залізними дверима розрахований на майже три сотні людей. Це справжнє  бомбосховище облаштоване усім необхідним і є придатним навіть на випадок ядерної атаки. Тут працює радіо, є два виходи, вмонтовано генератор. Заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюник наголосив, що у випадку повітряної тривоги двері тут відчинено завжди і для всіх.

Наступним об’єктом перевірки стало укриття у житловому будинку. Щоби довести, що наперед сховища не готували, адресу назвали самі журналісти: вул. Хіміків, 17. Багатоповерхівка розташована неподалік тролейбусного депо, у підвалі співвласників багатоквартирного будинку є тимчасове укриття. Його стан зовсім не такий, як у попередніх комунальних установах, — павутина, порохи, подекуди сміття. Заступник директора управляючої компанії КП «Комфортний дім» Ярослав Баб’як каже, що підвали —це власність самих мешканців будинку, і на їхнє прохання працівники підприємства винесли сміття та підсушили підлогу. 

Стосовно укриттів у житлових будинках міський голова Р. Марцінків пропонує самим мешканцям спільними зусиллями привести їх до ладу, а «Комфортному дому», якщо компанії буде надано доступ, допомогти в облаштуванні сховищ.

Останнім відвіданим стало укриття в ліцеї №24 на вул. Хіміків, 1, де навчаються понад півтори тисячі учнів. Тут є окремо два сховища: для молодших класів і старших. «На час літніх канікул ми відкриті для жителів мікрорайону. Проблема в тому, що потрібно переконувати людей йти до бомбосховища під час тривоги», — переконує директор ліцею №24 Ігор Мельничук.

Однак і мирним мешканцям тилового Івано-Франківська, за словами Руслана Марцінківа, необхідно пам’ятати, що у країні війна і наше місто не застраховане від атак ворога. «Загроза залишається, російські дрони можуть долетіти і до нашого міста. Через трагічну ситуацію в Києві робота над покращенням функціонування сховищ в Івано-Франківську буде посилюватися. А самих франківців прошу відповідальніше ставитися до свого життя і у разі повітряної тривоги ховатися в безпечних місцях», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

Джерело