Україна створила мережу агентів у Росії для диверсій та надає їм безпілотники власного виробництва, які, ймовірно, потрапляють туди контрабандою.    

Про це пише CNN із посиланням на джерела, ознайомлені з даними американської розвідки.

Офіційні особи США вважають, що ці проукраїнські агенти всередині Росії здійснили атаку безпілотників на Кремль на початку травня, запустивши дрони з території Росії, а не з України.

Україна створила мережу диверсантів у РФ та передає їм дрони для атак – CNN

Неясно, чи інші атаки безпілотників – в тому числі одна, спрямована на Московську область, і ще один удар по нафтопереробних заводах на півдні РФ – були також здійснені з російської території цією мережею проукраїнських диверсантів.

На думку посадовців США, Україна розробила диверсійні групи всередині Росії, що складаються з проукраїнськи налаштованих людей, добре підготовлених для ведення такого роду війни. Повідомляється, що Україна надала їм безпілотники українського виробництва. Двоє посадовців заявили CNN, що немає жодних доказів того, що будь-який з ударів був здійснений за допомогою американських безпілотників.

Офіційні особи не можуть однозначно сказати, як Україні вдалося відправити безпілотники до тилу ворога, але два з джерел повідомили CNN, що вона встановила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які можна використовувати для відправки безпілотників або компонентів для безпілотників до Росії, де вони потім могли бути зібрані.

Співробітник європейської розвідки зазначив, що російсько-український кордон великий і його дуже важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди.

"Ви також повинні враховувати, що це периферійна територія Росії. Виживання – проблема кожного, тому готівка творить чудеса", - сказав чиновник. 

Джерела розповіли CNN, хто саме контролює ці активи, також невідомо, хоча офіційні особи США вважають, що до цього причетні елементи української розвідувальної спільноти. 

Публічно високопоставлені чиновники США засудили удари всередині Росії, попереджаючи про потенціал ескалації війни. Але в приватній розмові з CNN американські та західні офіційні особи заявили, що вони вважають, що транскордонні атаки є розумною військовою стратегією, яка може відвернути ресурси Росії на захист власної території, оскільки Україна готується до великого контрнаступу.

У вівторок міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив журналістам, що Україна має "право спрямовувати силу за межі своїх кордонів, щоб підірвати здатність Росії проєктувати силу в самій Україні. Законні військові цілі за межами її власних кордонів міжнародно визнані частиною самооборони нації… Ми повинні визнати це".

Французький віце-адмірал та начальник оперативного штабу Об’єднаного штабу Ніколя Вожур, заявив CNN у п’ятницю, що атаки всередині Росії є просто "частиною війни" і дають можливість надіслати повідомлення населенню Росії.

Щодо нападів він сказав, що Україні "не заборонено" про це думати.

Нагадаємо, журналісти проаналізували, чи могла Україна вдарити дронами по Кремлю і хто за цим стоїть.

Читайте також:

  • Резніков відповів, чи буде Україна використовувати F-16 під час літнього контрнаступу
  • Україна готова прийняти Китай як посередника у переговорах із РФ – Резніков назвав умову
  • Як Путін отримує інформацію про війну в Україні: "Регулярно здійснює дзвінки"

Джерело