Тарас Трощук розробив модель коптера для військових.

Аби допомогти хлопцю зібрати гроші для виготовлення нових дронів, вчителі та однокласника юнака організували благодійний ярмарок, йдеться в сюжеті ОТБ Галичина

«Цей дрон можна використовувати для дистанційного мінування, коли на нього чіпляють протипіхотну міну і скидають, умовно кажучи, в полі. Також його можна використовувати для скидання боєприпасів», – каже Тарас Трощук, учень ліцею №5.

Одинадцятикласник з Франківська розробляє cкиди для дронів

Тарас давно захоплюється 3D-друком, тож вирішив своє хобі спрямувати на допомогу військовим. З другом створили макет на комп’ютері, а на принтері роздрукував скид для дрона – спеціальне кріплення, яке може скидати по окопах боєприпаси.

Над розробкою першого дрона працювали місяць, адже Тарас одночасно ще готується до вступу в університет.

«Ми тільки починаємо робити, – каже Тарас. – Тому вирішили розробити три дрони і оголосити на них збір. А в майбутньому це не буде великою проблемою, тому що на сам 3D-друк іде десять годин. Єдине, що треба чекати поки надійдуть комплектуючі».

Для виготовлення дрона Тарас замовляє деталі, їхня вартість – тисяча доларів. Аби зібрати необхідну суму, вчителі і школярі ліцею організували благодійний ярмарок. Продавали домашню випічку і хенд-мейд вироби.

Перед тим, як відправити дрон на передову, його тестуватимуть військові на полігоні.

 

Джерело