У Дніпрі рятувальники перевіряють стан укриттів. Уже проінспектували 297 з 445. 70 з них, за словами представника ДСНС в області Олексія Дмитрюка, не готові до використання.

Це сховище – на балансі "Дніпроводоканалу". Тут є стільці, вбиральні, електричні обігрівачі, вентиляція.

Охоронець розповідає, працює позмінно, адже укриття відкрито цілодобово.

"Молоді дві дівчини перші приходять завжди і хлопець один ходить постійно, а так, якщо тривога, така масштабна тривога, різні люди йдуть", – каже охоронець Володимир.

Поряд зі сховищем дитячий майданчик. Ірина і Тетяна майже щодня гуляють тут з дітьми, кажуть: укриття було відчинено ще з березня минулого року.

"Якщо дітей там достатньо, то так – граються, паніки немає у дітей, все спокійно", – говорить Ірина.

Має бути, а нема

За цією адресою має бути сховище, яке перебуває на балансі комунального підприємства «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» міськради. Однак у будівлі, каже охоронець Леонід, про укриття не чули.

"На території коли підприємство, наскільки я пам'ятаю, працювало тут було сховище, ну воно все розвалилося. На мапі наче вказано, питали в охоронців, що поруч, всі кажуть, що не існує", – говорить охоронець Леонід.

25 травня Суспільне надіслало інформаційний запит щодо сховища, яке також перебуває на балансі КП «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю». Також запитали, які саме сховища з тих, що перебувають на балансі міськради, відремонтовані. Відповіді, у встановлений законом термін, не отримали.

Що показують перевірки сховищ у Дніпрі

Наразі рятувальники, за словами представника ДСНС в області Олексія Дмитрюка, перевіряють придатність всіх захисних споруд Дніпра, окрім швидко споруджених укриттів – бетонних блоків на зупинках, які не входять до переліку споруд цивільного захисту.

"Найголовніше – санітарний стан. Щодо стін, то не повинно бути підтікань, ознак грибка, ознак підтоплення. Якщо пофарбовані – побілені, так, це повинно бути для нормального вигляду. Обов'язково повинні бути місця хоча б для сидіння", – сказав фахівець.

Олексій Дмитрюк говорить, що в місті 445 захисних споруд цивільного захисту. Вже перевірили 297. Сімдесят з них – не готові, одна споруда зачинена. Балансоутримувач має усунути порушення впродовж десяти днів. Інакше – перелік порушників передадуть прокуратурі. Обстеження всіх споруд цивільного захисту мають завершити до кінця червня.

Що відомо про роботу укриттів на території Дніпра та області На Дніпропетровщині ухвалили рішення створити робочі групи на місцях, які обстежать укриття. Створені робочі групи зокрема перевірять, чи є вільний доступ до наявних укриттів. Про незадовільний стан укриттів жителі можуть повідомляти на гарячу лінію ОВА — 0 800 505 600. 1 червня міський голова Дніпра Борис Філатов підписав розпорядження про доступ до всіх укриттів, які є в місті. За документом, всі укриття Дніпра відтепер повинні бути відчиненими для жителів цілодобово. Це сталось після трагедії у Києві, де під час атаки загинули люди, які не змогли потрапити в зачинене укриття. Суд у Дніпрі зобов’язав міську раду оприлюднити перелік бомбосховищ, найпростіших укриттів, протирадіаційних укриттів. Відповідне рішення 1 червня ухвалив Третій апеляційний суд.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело