Понад 200 звернень про закриті укриття чи їх незадовільний стан залишили житомиряни у Telegram-каналі Житомирської міської ради. Про це Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

З його слів, працюють рейдові групи з вивчення кожної скарги. П’ятого червня в міській раді зібрали голів ОСББ та управляючих компаній Житомира, де Сергій Сухомлин, зокрема, говорив про те, що є велика кількість зауважень стосуються недостатнього облаштування укриттів.

"Є проблеми із електрикою, є що каналізація протікає, десь двері незроблені. Ми завтра (шостого червня – ред.) проводимо позачергову сесію Житомирської міської ради, виділяємо кошти на поточний ремонт. Це буде дрібний ремонт, аби виправити ситуацію. Звертайтеся через наше управління. Будемо допомагати коштами, закупити всі ці речі. Також будуть закладатися кошти на капітальні видатки. Наприклад, якщо робити каналізацію, то 70% ми даємо, а 30% – мешканці будинку".

Закриті чи мають незадовільний стан: понад 200 звернень щодо укриттів адресували містяни Житомирській міській раді

Одна зі скарг, яка надійшла на Telegram-канал Житомирської міської ради – Анни Бос, що в укриття не зміг потрапити чоловік з дитиною. Цю ситуацію прокоментувала Суспільному голова ОСББ "Комфорт 75" Людмила Фірсова. Вона розповідає, що укриття в будинку на Великій Бердичівській, 75 зачинено на замок. Укриття відкривається тільки тоді, коли працює сигнал повітряної тривоги. Телефонний номер головної будинку вказаний на дверях сховища.

"Людина, яка знаходиться поряд під час тривоги, бачить, що тут знаходиться укриття, вона телефонує і укриття відкривається. Під час останньої тривоги в укритті знаходились люди і з сусідніх будинків теж. З дітьми теж. Ще є додатковий ключ. Мешканці цього будинку знають. В чаті теж розміщено інформацію", – сказала Людмила Фірсова.

Що відомо про проведення перевірок укриттів в Житомирі

31 травня мешканці будинку по вулиці Космонавтів 4-А у Житомирі розповіли Суспільному, що під час повітряної тривоги 28 травня мешканці не змогли потрапити до укриття. В будівлі колишнього дитячого садку, де вони ховалися навесні 2022 року, сховище було без освітлення та заповнене сміттям.

Першого червня на позачерговому засіданні члени виконкому Житомирської міськради прийняли рішення посилити інформаційну роботу та контроль за ситуацією із укриттями, які не відкривають на час повітряних тривог. Другого червня представники міської комісії проінспектували декілька укриттів у житлових будинках одного з мікрорайонів Житомира.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело