За 8 місяців 2023 року на дорогах Кіровоградської області сталося 600 дорожніх аварій, внаслідок яких травмувалися 295 людей, 39 – загинули. Основна причина – недотримання безпечної швидкості руху та перевищення максимально допустимої швидкості руху.

Такі дані під час брифінгу озвучив старший інспектор управління патрульної поліції в області Дмитро Поперешняк. З його слів, максимально допустима швидкість руху автомобілів у населеному пункті – 50 кілометрів на годину, поза населеним пунктом – 90 кілометрів на годину, на автомагістралях – 110. Перевищення швидкості навіть на один кілометр – це адміністративне правопорушення

Лазерні вимірювачі швидкості TruCAM

Для вимірювання швидкості руху патрульні поліцейські використовують лазерні прилади TruCAM. Коли водій скоїв правопорушення, його зупиняють та показують номерний знак автомобіля, швидкість, час і відстань, де це відбулося. У разі перевищення швидкості на 20 або 50 кілометрів на годину – штраф 340 гривень і 1700 гривень.

На Кіровоградщині з початку року сталось 600 дорожніх аварій. Основна причина — перевищення швидкості

На території Кіровоградської області є дев'ять ділянок, де поліцейські можуть застосовувати TruCАМ.

Дві ділянки на автодорозі М-30 – одна біля села Велика Виска та між Олександрією і Знам’янкою.

Сім – у Кропивницькому: на вулиці Холодноярській, Полтавській, Бобринецький шлях, Першій Виставковій, проспекті Винниченка та Вокзальній.

"На цих ділянках встановлені знаки, що інформують водія про те, що ведеться відеофіксація порушень швидкості. За вісім місяців в регіоні зафіксували 5380 порушень швидкості, більшість із них на дорозі Олександрія – Знам’янка", – сказав Дмитро Поперешняк. Камери автоматичної фіксації порушень ПДР

На території Кіровоградської області працюють сім камер автоматичної фіксації правил дорожнього руху. Дві – на території дороги Київ – Одеса, п'ять – в обласному центрі на вулицях Холодноярській, Полтавській, Габдрахманова, Вокзальній та Яновського.

"Камера фіксує правопорушення, яке потім направляється в центр обробки. Поліцейські перевіряють, чи все спрацювало чітко і номерний знак відповідає транспортному засобу. Опісля матеріал надсилають водієві у Приват24, в додаток "Дія" та в особистий кабінет водія на сайті bdr.mvs.gov.ua. Також адміністративний матеріал направляється поштою водієві на адресу, за якою він зареєстрований".

Усі штрафи мають бути сплачені протягом 15 діб, в іншому випадку сума подвоюється. Якщо штраф сплатити у перші 10 днів, водій сплачує половину суми.

Джерело