Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 401 населений пункт. Напередодні у неділю, 17 вересня, максимум споживання був на 1,9% вище, ніж у неділю 10 вересня. У понеділок є імпорт електроенергії зі Словаччини та експорт до Словаччини та Молдови.

Про це повідомляє “Укренерго” у понеділок, 18 вересня.

Внаслідок артилерійських обстрілів росіянами прифронтових територій є нові пошкодження у мережах на Донеччині: знеструмлювались споживачі м.Торецьк та 2 вугільнодобувні підприємства. Також через обстріли є пошкодження в мережах на Харківщині, Сумщині та Миколаївщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Напередодні також було зафіксовано відключення дією захисту в мережах “ДТЕК Одеські електромережі”. Знеструмлювались понад 8 тисяч споживачів в Одеській області. Енергопостачання відновили через 5 хвилин.

Крім того, вранці 17 вересня дією захисту вимикалась високовольтна повітряна лінія у Львівській області, знеструмлювались споживачі. Енергопостачання було відновлено в повному обсязі через 50 хвилин. Під час огляду виявили сліди пташиної діяльності. Лінію повернули в роботу.

“Сьогодні вночі було зафіксоване повторне відключення дією захисту цієї ж лінії, що призвело до знеструмлення понад 8 тисяч споживачів. Енергопостачання було відновлено через 25 хвилин. Лінія працює, причини відключення з’ясовуються”, — йдеться у повідомленні.

Для збалансування енергосистеми 17 вересня обмежувалась робота генерації з ВДЕ з 11:45 до 14:40 загальним обсягом 750 МВт·год. На інших об'єктах генерації триває планова ремонтна кампанія.

18 вересня є імпорт електроенергії зі Словаччини. Загальний обсяг 464 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 99 МВт. Експорт здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 5 356 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 390 МВт.

Раніше Міністерство енергетики спростувало інформацію про відключення світла в Україні за графіками з 1 жовтня. Графіки відключень застосовуватимуть лише у разі обстрілів та пошкодження енергосистеми.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

Джерело