З 3 жовтня Національний банк України впровадив керовану гнучкість обмінного курсу. На сайті НБУ пояснюють, що таке рішення допоможе посилити стійкість валютного ринку та економіки. Для громадян, які купують чи продають валюту в пунктах обміну, курс і надалі визначатиметься саме попитом та пропозицією на ньому.

Як коментує рішення НБУ та які прогнози дає економістка з Дніпра Таїсія Крушельницька – в матеріалі Суспільного.

Економістка Таїсія Крушельницька каже, через повномасштабне вторгнення РФ у нас обмежений експорт різної продукції, відтак до країни надходить і замало валюти. Через це, розповідає жінка, і запровадили регулювання курсу.

"Курс, як і раніше, буде встановлюватися Національним банком України. Він буде чинним для міжбанківської валютної біржі та юридичних осіб. Щодо ринкового курсу, то нам регулятор обіцяє, що він не буде змінюватися. Він, як і раніше, буде коливатися в залежності від попиту та пропозиції", – говорить вона.

НБУ запровадив керовану гнучкість обмінного курсу: коментар економістки з Дніпра

Найближчим часом, говорить економістка, слід очікувати коливання цін на валюту.

"Тенденція в нас така, вона склалася давно, як тільки впроваджується якесь регулювання в економіці України, то ми одразу отримуємо коливання ціни. Коливання ціни на товар чи, в нашому випадку, на валюту. І радше це буде коливання в бік збільшення", – сказала Таїсія Крушельницька.

За словами експертки, через час курс має "заспокоїтись" та стати стабільним.

"Я думаю, він зараз трішки сколихнеться і стане на місце. Не на стартову цифру, але не буде поки що значного коливання. Різкого, принаймні", – говорить економістка.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело