Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що Польща "була, є і буде" великим прихильником України.

Про це глава дипломатії повідомив у інтерв'ю Суспільному, відповідаючи на запитання про те, що українська сторона не вважає завершеним польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві.

"Ми повинні розуміти, що відбуваються вибори у різних країнах, і в Польщі вибори через два тижні. І внутрішня боротьба всередині Польщі, між різними партіями, дуже-дуже сильна. Тому я не маю жодних сумнівів, що Польща була, є і буде великим прихильником України", — зазначив Тсахкна.

Раніше генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що ракета, внаслідок падіння якої загинули двоє людей у селі Пшеводув після масованої атаки Росії в листопаді 2022 року, належала українській ППО.

Глава МЗС Естонії: Що відомо про падіння ракети у Пшеводуві

Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону, стався вибух.

Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.

Після цього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати, чия ракета впала. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.

20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети, внаслідок якого загинули дві людини.

Джерело