Школярам викладатимуть волонтери, які пройшли спеціальну підготовку онлайн

Сучасний фах із малечку. Школярів Львівщини безкоштовно навчатимуть основ програмування. За підтримка міжнародних благодійних орагниізацій для дітей організували спеціальні курси, де волонтери навчатимуть застосуванню цифрових технологій. Чи багато бажаючих набувати фахові навички з малечку – дізнавалася журналістка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.

На Львівщині школярів безкоштовно навчатимуть основам програмування: чи багато дітей забажали долучитися – сюжет (Відео)

Давиду Ковальову 14 років. Хлопець навчається у 9 класі. Дізнавшись про можливість вчитися програмування, одразу зголосився. Каже, навички стануть у пригоді, адже у майбутньому мріє бути айті-фахівцем.

"Ну я поки знаю тільки як додавати в python або в C++. Мені подобається писати, дивитись як воно виходить, хочу якусь гру написати, програму , або сайт, щоб воно функціонувало і цим користувалися люди", – каже учень 9 класу Давид Ковальов.

Разом із 16-річною донькою завітала на відкриття курсу Романна Голуб. Жінка каже, цьогоріч у школярки особливе навантаження, вона випускниця. Вступати планує на лінгвістику. Втім, вирішила знання цифрових технологій зайвими точно не будуть. Батьки підтримали.

"11 клас: репетитори, додаткові гуртки , але це є основа – сьогодні попрацює , потім буде легше. Ми зараз живемо в часи війни, і маємо таку тенденцію, що сфера айті стабільно працює. Якщо всі інші сфери мають кризові моменти, то це хороша можливість забезпечити своє майбутнє", – зазначає мама учениці 11-го класу Романна Голуб.

Основ програмування підлітків 12-16-ти років вчитимуть безоплатно, в межах програми "Є-кідс". Школярам викладатимуть волонтери, які пройшли спеціальну підготовку онлайн. Серед тренерів 18-річний Андрій Підкова – четвертокурсник коледжу інформаційних технологій. Розповідає, програмуванням зацікавився ще у школі. Тому не проминув нагоду поділитися знаннями з юними початківцями.

"Уроки проходитимуть як лекційні так і практичні, дуже багато варіантів є як займатися програмуванням в ігровій формі. Тим паче скретч – це така платформа, де дітям цікаво займатися, бо можуть створити , будь-який сценарій. Чи це мультик, чи гра", – зазначає тренер Андрій Підкова.

"Суть в тому, щоб навчити дітей цифровим навичкам, щоб вони змогли у такому ранньому віці себе спробувати і обрати професію до якої мають певну схильність. Він буде реалізовуватися з програмою епам спільно стартап скул і за фінансової підтримки юнісеф і уряду Японії", – розповідає керівник Tech Startup School Назар Подольчак.

Здобувати ази програмування зі шкільного віку вже виявили бажання щонайменше пів тисячі школярів.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також відео: Купуй каву та піцу – допомагай ЗСУ! "Бойова пчілка" – волонтерський проєкт.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело