У Києві віддали шану льотчику Андрію Пільщикову з позивним "Джус" 3 жовтня — у 40-й день від загибелі. Він розбився в авіатрощі на Житомирщині.

На його могилі зібралися близькі друзі, рідні, волонтери та військові, розповіла Суспільне Харків мати Андрія Лілія Авер’янова. Там залишали квіти, шеврони, а побратими "Джуса" напередодні поклали поряд модель літака-винищувача F-16.

Андрій Пільщиков з командою співпрацювали з іноземними посадовцями та пояснювали, як важливо надати Україні ці літаки, повідомляло видання "Голос Америки". Командувач Повітряними силами генерал-лейтенант Микола Олещук під час прощання сказав: "Андрій бачив майбутнє Повітряних сил. Він доніс усьому світу, що Україні потрібен літак F-16".

Вшанувати "Джуса" також прийшов Юлій Мамчур — полковник Повітряних сил, у 2014 році він був командиром 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації, а на початку російської анексії Криму не зрадив присязі і продовжував оборону аеропорту Бельбек.

"Люди протягом дня продовжували приходити. Це данина, шана всього народу. І так мало бути з огляду на ступінь його заслуг перед Україною. Це — місце для легенд України, починаючи з Аскольда, куди приходять й іноземні гості, посли", — сказала мати "Джуса" Лілія Авер’янова.

Від початку Революції Гідності та російсько-української війни на Аскольдовій могилі були поховані четверо людей. Серед них — Герой України Дмитро Коцюбайло з позивним "Да Вінчі" і Андрій Пільщиков з позивним "Джус".

Що відомо про авіакатастрофу на Житомирщині

25 серпня на Житомирщині зіткнулися навчально-бойові літаки Л-39, троє пілотів загинули.

Військовий пілот винищувача МіГ-29 із позивним "Джус" від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів. Йому посмертно присвоїли звання майора, ще двом загиблим льотчикам — звання підполковників.

У ДБР розслідують обставини авіакатастрофи навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині. Попередня кваліфікація: порушення правил польотів або підготовки до них.

Слідство розглядає три версії авіакатастрофи на Житомирщині: технічна несправність літаків, помилка пілотів та порушення при організації польотів, повідомила радниця з комунікацій ДБР Сапьян. За попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело