У Дніпровському районі Києва у вівторок, 14 листопада, виявили відро із ртуттю поблизу залізничних колій. Для очищення території від небезпечної речовини викликали столичних рятувальників.

Про це інформує у Facebook ГУ ДСНС у м. Києві.

Повідомлення про виявлення в районі залізниці ємності з невідомою речовиною надійшло до служби порятунку о 12:52.

У Києві невідомі залишили пів відра ртуті поблизу залізничних колій

На місце виїхали співробітники відділення хіміків ДСНС. Прибувши за вказаною адресою, вони побачили металеве відро, в якому було близько 4 л ртуті.

Рятувальники герметично запакували речовину і передали фахівцям "Київської служби порятунку" КАРС для подальшої утилізації.

Хто і з якою метою залишив ємність із ртуттю просто неба, з'ясовуватимуть правоохоронці.

Ртуть — високотоксична хімічна речовина найвищого класу небезпеки. Пари ртуті та майже всі її розчинні сполуки дуже отруйні. Потрапляння навіть невеликої кількості ртуті чи її сполук в організм людини може спричинити серйозні отруєння або смерть. Небезпечна речовина може використовуватися для вчинення терористичних або екстремістських актів.

Що відомо про випадки, пов'язані із виявленням ртуті в Україні

У березні під час ремонту горища у приватному будинку на Львівщині мешканці знайшли ртуть. Надзвичайники зібрали 12 кг 500 грамів речовини.

У липні на вулиці Патона у Львові в дощоприймачі виявили кілограм розлитої ртуті.

У Миколаєві судитимуть трьох людей, яких підозрюють у продажі ртуті у великих розмірах. За кілограм отруйної речовини затримані просили 800 тисяч доларів.

На Одещині затримали чоловіка, який хотів продати 70 кілограмів високотоксичної речовини — ртуті металевої.

У червні 2022 року СБУ перешкодила вивезенню з України високотоксичної речовини — металевої ртуті. Торговців затримали на Рівненщині.

Джерело