У Чернівцях у кризовому центрі "Місто добра" запрацював хоспіс — там доглядають невиліковно хворих дітей. Окрім цього, в Місті добра запрацював реабілітаційний центр для дітей, де працюють лікарі. Усі послуги там – безплатні.

Про це Суспільному повідомила засновниця "Міста Добра" Марта Левченко.

Хоспіс розрахований на 20 місць — наразі там отримують допомогу п'ятеро дітей, ще трьох готуються прийняти завтра.

У реабілітаційному центрі надають допомогу, коли діти відвідують центр. Наразі туди звернулись понад 30 людей з різних областей країни. Зокрема, Вінницької, Миколаївської, Херсонської та Івано-Франківської. Одне зі звернень було від біженки, яка евакуювалася до Німеччини. Вона планує повернутися в Україну, щоб її дитина змогла отримати реабілітаційні послуги.

У Хто може отримати допомогу

Реабілітаційну та паліативну допомогу у кризовому центрі можуть отримати діти віком від місяця до 19 років. Зокрема:

які мають порушення рухових функцій та потребують цілодобового догляду, фізичної реабілітації та фізіотерапії; мають складні діагнози чи невиліковні хвороби й потребують паліативного догляду; яких виховує тільки один із батьків чи опікунів; з багатодітних сімей; з родин, які перебувають у складних сімейних обставинах; з родин з прифронтових регіонів та які постраждали через війну.

Дітей забезпечують безплатним проживанням та п'ятиразовим харчуванням. Крім цього, можуть допомогти дітям та матерям з інших областей з проїздом до центру. Також можуть прийняти матерів з кількома дітьми, якщо немає другого опікуна, який доглядатиме за ними. Крім цього, діти можуть перебувати у центрі без батьків.

⁣⁣ Як звернутися до центру

Щоб отримати реабілітаційні послуги або паліативну допомогу, можна написати на електронну адресу: [email protected]. Або телефонувати за номерами: 099 200 01 03 та 050 243 69 71⁣⁣.

Як облаштували хоспіс

Раніше у коментарі Суспільному Левченко розповідала, що у хоспісі облаштували окремі кімнати для дітей, маніпуляційну канапу та кабінет лікаря, де зможуть проводити мікрооперації.

Також зробили доступні для людей з інвалідністю вбиральні, а також окремий санвузол з гідромасажною ванною. Крім цього у хоспісі є скляна тераса, через яку діти можуть спостерігати за природою. Там також встановили ігрову шафу.

До роботи у хоспісі запросили невролога та логопеда, також у центрі вже працюють п'ятеро реабілітологів та педіатри.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело