21 листопада у Житомирі відзначили десяту річницю початку двох українських революцій — Помаранчевої та революції Гідності. Сьогодні вшановують учасників революційних подій 2004 та 2013-14 років.

У День Свободи та Гідності зранку на майдані Корольова відбувся мітинг-реквієм, під час якого житомиряни запалили лампадки та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, вшанувавши пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

На початку оркестр Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова виконав гімн України, після чого виступили артисти КЗ "Палац культури" та вихованці школи хореографічного мистецтва "Сонечко". Далі представники Ради Християнських церков Житомирщини провели спільний молебень.

У Житомирі відзначили десяту річницю початку двох українських революцій Євромайдан у Житомирі

Перші намети на майдані Корольова у Житомирі з’явилися 22 листопада 2013 року. 24 листопада вночі невідомі побили журналіста Владислава Пучача. 29 листопада – новий напад на активістів Владислава Пучача та Івана Фурлета, 12 грудня невідомі напали на Віктора Брокарєва. Із листопада 2013 року було відкрите кримінальне провадження за цими фактами. Вісім років тривало слідство і в жовтні 2022 року за клопотанням прокурора справу закрили через те, що минули строки давності.

19 лютого 2014 року, коли в Києві розпочався масовий розстріл, учасники протестів у Житомирі пізно ввечері пішли на штурм обласної державної адміністрації. Відтиснувши кордон поліції, протестувальники потрапили в середину будівлі.

Пізно ввечері того ж для колона протестувальників пішла до Головного управління міліції. Захопити будівлю не вдалось, але тоді спалили перший поверх та одну із автівок міліції.

За три дні розстрілів на майдані у Києві загинули четверо жителів Житомирської області: Яків Зайко, Сергій Кемський, Олександр Балюк та Віктор Прохорчук.

Сьогодні учасники Євромайдану у Житомирі також захищають незалежність своєї України — воюють в Силах оборони та займаються волонтерством.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело