На Черкащині зареєстровано 50 тисяч хворих на цукровий діабет. Люди з цим захворюванням як першого, так і другого типів можуть мати тяжкий перебіг інфекцій, хворіти довше і мають вищі ризики отримати ускладнення.

Які щеплення потрібно робити діабетикам, аби уникнути ускладнень захворювань, Суспільному розповів головний санітарний лікар Черкащини Володимир Папач.

За словами медика, таким хворим варто зробити всі щеплення за Національним календарем, зокрема, ревакцинацію від правця та дифтерії для дорослих.

"Також їм рекомендовано щепитися проти грипу, COVID-19 та пневмококової інфекції, адже люди з діабетом мають високий ризик серйозних ускладнень грипу, коронавірусної інфекції, пневмонії, бронхіту, інфекції носових пазух і вушних інфекцій. Зокрема, під час грипу часто буває підвищення рівня цукру в крові до небезпечно високого рівня", — додав він.

Які щеплення радять робити діабетикам — пояснення черкаського медика

Крім того, потрібні щеплення від гепатиту В для дорослих, які народилися до 2000-х років і тому не отримали його в дитинстві:

"Люди з діабетом першого або другого типу мають вищий ризик інфікуватися вірусом гепатиту В, адже ним заражаються через кров. Там, де використовують ін’єкції (глюкометри, інсулінові ручки тощо), ризики заразитися вірусом гепатиту В є високими".

Усі ці та й інші щеплення для людей із цукровим діабетом є безпечними, тоді як хвороби, від яких вони захищають, можуть серйозно нашкодити їхньому здоров’ю, зазначив Володимир Папач.

Джерело