Клуби повинні заплатити борги попередніх клубів.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) визнала нові львівські "Карпати" й харківський "Металіст" правонаступниками старих клубів та закрила справу проти "Дніпра-1". Про це повідомляє пресслужба організації.

Справи проти "Карпат", "Металіста" та "Дніпра-1" були пов'язані з правонаступництвом новоутворених клубів. Провадження проти них розглядалися в контексті виплат перед гравцями, які мали перейняти на себе відповідні юридичні організації після того, як попередні були закриті через фінансові проблеми:

ФІФА визнала "Карпати" знялися з чемпіонату України перед сезоном 2020/21. "Металіст" припинив членство в УАФ в 2016 році, а у 2017-му відкрито провадження про банкрутство "оригінального клубу". СК "Дніпро-1" засновано у 2017 році, а за два роки після цього "Дніпро" припинив своє існування.

Проти трьох клубів позивалися низка колишніх гравців, які вимагали фінансової компенсації. Зокрема, Крістобаль Маркес проти "Карпат", "Флуміненсе" за трансфер Дієго Соузи – "Металіста", Джаба Канкава та Андерсон Піко – "Дніпра-1".

Рішення стосовно справ щодо українських клубів у ФІФА ухвалили у травні та липні 2023 року. Однак Секретаріат Міжнародної федерації футболу опублікував їх лише зараз.

Які рішення ухвалили стосовно українських клубів? Новостворені " Карпати" визнали правонаступником попередніх та зобовʼязали виплатити колишньому гравцю Крістобалю Маркесу 500 тисяч євро. " Металіст" як правонаступник попередньої юридичної особи повинен розрахуватися з "Флуміненсе" за трансфер Дієго Соузи – виплатити 125 тисяч євро. " Дніпро-1" у ФІФА не визнали правонаступником "Дніпра" та закрили справу проти дніпрян.

Раніше у ФІФА визначили, що дніпряни не мають платити Джабі Канкаві та Андерсону Піко.

"Карпати", "Металіст" та "Дніпро-1": що відомо? Наразі "Карпати" виступають у Першій лізі, де набрали 45 очок у 18 турах Першої ліги і на 14 очок випереджають найближчого конкурента – "Епіцентр". "Металіст" є суперником "Карпат" у Групі А Першої ліги, де займає дев'яте місце з 14 очками. "Дніпро-1" з 30 очками у турнірній таблиці УПЛ займає друге місце, поступаючись "Кривбасу", який зіграв на один матч більше, за додатковими показниками.

Джерело