Вищий антикорупційний суд сьогодні, 28 листопада, ухвалив рішення щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Сергію Лабазюку, якого підозрюють у підкупі топпосадовців України.

Про це із судової зали повідомляє кореспондентка Суспільного.

ВАКС частково задовольнив клопотання прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури та ухвалив взяти Сергія Лабазюка під варту та утримувати у Київському СІЗО до 21 січня 2024 року. Також суд визначив альтернативу — внесення застави у розмірі 40 мільйонів 260 тисяч гривень.

У разі внесення застави на Сергія Лабазюка буде покладений обов'язок прибувати за викликом до детектива НАБУ та повідомляти детектива про зміну місця проживання. Суд також визначив, що нардеп може проживати у Києві та Хмельницькій області й вільно переміщатися між цими областями.

ВАКС арештував нардепа Сергія Лабазюка з можливістю внести 40 млн грн застави

При цьому нардепу заборонено спілкуватися із свідками — міністром Олександром Кубраковим та головою Держагентства відновлення Мустафою Найємом, ще одним підозрюваним — керівником ТОВ "Ю Ар Ді Українські дороги" Денисом Назімовим, й водієм, який передавав "китайський подарунок" Мустафі Найєму Богданом Шудрею.

Що відомо про справу Сергія Лабазюка Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює нардепа Сергія Лабазюка у висловленні пропозиції надати хабаря топпосадовцям Олександру Кубракову і Мустафі Найєму. Йому оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої. 24 листопада Вищий антикорупційний суд (ВАКС) взяв до розгляду клопотання САП щодо обрання нардепу Сергію Лабазюку запобіжного зпаходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 100 мільйонів гривень. Розпочавши досліджувати матеріали справи, суд не встиг обрати нардепу запобіжний захід та переніс засідання на 27 листопада. Закінчивши розгляд усіх матеріалів справи 27 листопада, суд оголосив перерву та суддя вийшов до нарадчої кімнати, пообіцявши винести ухвалу вранці 28 листопада. 24 листопада суд також розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу директору компанії нардепа Лабазюка Денису Назімову. Йому призначили тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірів 12 мільйонів гривень.

Джерело