29 листопада 2023 року у Києві на Майдані Незалежності попрощалися з ультрасом київського "Динамо" та українським політв'язнем часів Януковича — Сергієм Павліченком. Він воював у 78 полку десантно-штурмових військ, загинув 18 листопада у селі Вербове Запорізької області.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Провести українського військового в останню путь прийшло кілька десятків людей: родичі загиблого, побратими й друзі. У Павліченка залишились батьки, дідусь, бабуся та дівчина. У жовтні Сергію виповнився 31 рік.

За словами батька загиблого воїна, син дуже любив подорожі, об'їздив усю країну. Мріяв відкрити власну турагенцію. Воювати пішов із перших днів повномасштабної війни. За цей час був травмований та отримував поранення, зокрема і під Бахмутом.

У Києві попрощались із загиблим на фронті колишнім політв'язнем Сергієм Павліченком "Вони проводили контрнаступальні дії, дуже багато було 300-х. Наскільки мені відомо, він здійснив два виїзди, аби забрати своїх хлопців. Але російська навала дізналася про це і відправила туди дрони. Під час останнього виїзду його двічі переслідував дрон. спочатку він був важкопораненим, він перетягнув дві ноги, десь близько 300-х метрів намагався втекти, але його наздогнали дрони.", — розповів батько загиблого Дмитро Павліченко.

Побратими військовослужбовця розповіли, що чоловік був дуже порядним і завжди, "навіть, коли це суперечило його інтересам, намагався допомогти".

На Майдані Незалежності прозвучав гімн України та пісня "Гей, пливе кача". Прощання завершилося хвилиною мовчання та проїздом колоною вулицею Хрещатик. У труну загиблому воїну поклали шарф із символікою київського Динамо, адже він був активним ультрасом клубу.

Сергія Павліченка поховають у Києві на Лук'янівському військовому кладовищі.

Раніше повідомлялося, що 18 листопада, у боях на Запоріжжі загинув представник ультрас футбольного клубу "Динамо" Сергій Павліченко. Він також був відомий і як колишній політв'язень часів Януковича, якого арештували у справі вбивства судді Зубкова.

Що відомо про Сергія Павліченка

2012-го Сергій Павліченко отримав вирок у справі вбивства судді Сергія Зубкова. Сергія засудили о 13 років позбавлення волі, а його батька — Дмитра Павліченка — до довічного ув’язнення.

Павліченки належали до ультрас Динамо, тому фани київського клубу оголосили акцію "Свободу чесним" на підтримку ув’язнених. На кожному матчі киян фани вивішували банери із закликом: "свободу Павліченкам".

Павліченки були звільнені у лютому 2014 року на виконання постанови Верховної Ради України "Про звільнення політв'язнів".

Джерело