Командування ЗСУ прийняло рішення вивести українських військових з Авдіївки Донецької області. Зокрема, для того, щоб уникнути оточення та зберегти життя бійців. Хоч окупанти намагаються будь-що зробити "подарунок" диктатору Володимиру Путіну до "виборів", у Генштабі Росії є ще плани – після Авдіївки швидко розвинути подальший наступ. Адже за містом немає таких потужних оборонних рубежів.    

Про це у колонці для "24 Каналу" написав майор ЗСУ та заступник командира третьої ОШБр Родіон Кудряшов.

"Поки без деталей, але скажу, що ЗСУ готові до такого розвитку подій. Максимум, що зможе ворог, – це локальні, дуже обмежені атаки. Можливо, навіть десь вони приведуть до якогось невеликого успіху у вигляді взяття посадки чи висоти. Проте загалом, як і у випадку з Бахмутом, перемога в Авдіївці буде скоріше прірвою", - зазначив він.

Відхід ЗСУ з Авдіївки: росіяни хочуть почати новий наступ – заступник командира 3-ї ОШБр

Родіон Кудряшов також розповів, що на момент прибуття 3-ґ ОШБ роперативна ситуація в Авдіївці вже була дуже складна. На деяких відрізках доводилося відбиватися на 180 градусів, а подекуди – на 360. 

"Проте за допомогою ударних дій і вибудовування хоч якоїсь смуги оборони завдання було виконане. Ситуацію вдалося стабілізувати хоч на деякий час. Наразі окремий підрозділ Третьої окремої штурмової бригади продовжує ударні рейди. Інші мої побратими тримають позиції там, де це має сенс. Своєї цілі ми досягли. Оперативна ситуація важка, але контрольована", - розповів деталі військовий.

За словами військового, окупанти залучають проти ЗСУ велику кількість артилерії, КАБів і FPV. Щодня завдають масованих бомбових ударів одночасно з кількох напрямків, зокрема, фосфорними боєприпасами. 

Проте росіяни змушені знімати боєздатні частини з інших ділянок фронту. Це також не дозволить їм підготуватись до нового масштабного наступу або принаймні здійснювати ефективні наступальні дії на інших ділянках. В Авдіївці ЗСУ виграють час для підготовки нових бригад та отримання озброєння.

"Це ще одна вагома причина, чому я вважаю, що наші дії на Авдіївському напрямку є правильними. А результат багато в чому став можливим завдяки злагодженій роботі суміжних підрозділів і 3 ОШБр. Проте у кожного успіху є своя ціна. В нашому випадку ця ціна – не втримані кілометри території, ця ціна – людські життя. Тому принагідно ще раз хочу підкреслити героїзм, які проявляють наші солдати та офіцери на передньому краї. У складні для країни часи вони проявили себе дуже гідно. Тому працюємо разом на перемогу", - резюмував Родіон Кудряшов.

Нагадаємо, ТСН.ua зібрав все, що відомо наразі про ситуацію в Авдіївці.

Читайте також провідні новини дня:

  • Авдіївка впала, ЗСУ вийшли з міста - що відомо наразі
  • Мобілізація в Україні: влада розглядає два варіанти економічного бронювання
  • Американської зброї може й не бути: чому справа не лише в Трампі та як Адміністрація Байдена сама себе загнала в глухий кут

Джерело