Загалом до проєкту подали більше 3700 правок

21 лютого завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію. Загалом до проєкту подали більше 3700 правок – про це повідомила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко.

"Я з колегами зареєструвала 45 правок, що говорить, що це не спам, а принципові позиції, аби вичистити з проєкту антиконституційні і корупційні норми", – зазначає депутатка.

"Ключове – демобілізація. Солдати, які вже 2 роки на фронті, мають право знати, коли їх замінять. В урядовому проєкті це прописано настільки нечітко, що фактично демобілізація не передбачена. Ми наполягаємо на її обовʼязковості після 36 місяців на війні", – пише Ірина Геращенко.

"Також робимо особливий акцент на обороні, війна зайшла в оборонну фазу, нам потрібні сильні фортифікації, а отже – сильні інженерні війська", – зазначає депутатка.

"Ротація. Вже рік говорю про те, що є підрозділи, які жодного дня не були на фронті, а є ті, які 2 роки в пеклі. Має бути справедливість і ротація. Ну й інші антиконституційні і корупційні норми, які треба вичистити", – пояснює Геращенко.

"Думаю, на розгляд поправок в комітеті нацбезпеки піде кілька тижнів. В сесійну залу проєкт винесуть в середині  березня. Це оптимістичний сценарій", – прогнозує співголова фракції. 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт про посилення мобілізації. 

Також, уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що оновлений законопроєкт про мобілізацію знову містить низку суперечливих норм. 

Як повідомляв 5.UA, у законопроєкті про мобілізацію не вистачає норми про ротацію – голова комітету ВР з нацбезпеки.

Нагадаємо, у Міноборони заявили, що протягом найближчих тижнів Верховна Рада може ухвалити новий закон про мобілізацію, а згодом розпочнеться і його реалізація.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело