У Херсонському художньому музею Росія вкрала картину художника Івана Крамського "Біля каміну" та намагається привласнити національність художника.

Про це музей заявив у Facebook.

Картина, написана олійними фарбами на полотні, зображує дівчину, освітлену тьмяним світлом каміна.

У Росії вважають Крамського російським художникам, у музеї зазначають, що це не так.

У Херсонському музеї розповіли про ще одну картину, яку вкрали росіяни

"Прізвище Крамський є українським, і свідчить про те, що предки митця займалися торгівлею ("крамарювали"). Родина його жила у типовій хаті-мазанці, а наприкінці ХІХ століття "на малороссійском нарєчіі" спілкувалася мало не вся Острогожчина — батьківщина художника. Та й те, що Крамський став очільником протесту випускників Академії мистецтв, що пізніше отримав назву "Бунт 14" — чи це не є свідченням бунтівного українського духу?", — зазначили в музеї.

В лютому 2023 року Центр протидії дезінформації спільно з мистецтвознавчим інтернет-проєктом "Культуртригер" розробили інфографіку про вкрадених Росією художників. Серед них є і Іван Крамський.

Іван Крамський — (1837-1887) Народився в етнічній українській землі, Острогожчині, слободі Нова Сотня, тепер Острогозьк Воронезької області у Росії. Він займався жанровим малярством та портретами. Роки творчої активності художника 1855-1887. Серед його відомих робіт — портрет Тараса Шевченка.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело