В Івано-Франківську цього року розпочали підготовчий етап для розробки Комплексного плану просторового розвитку території громади.

Це важливий містобудівний документ, на підставі якого плануватиметься розвиток територіальної громади – включно з усіма селами, що входять до її складу, повідомляють у департаменті містобудування та архітектури міста. 

У липні 2021 року, з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», територіальні громади отримали право планувати майбутнє використання всієї своєї території (як у межах, так і за межами населених пунктів). Документація, яка допомагає їм це робити, називається «комплексний план просторового розвитку територіальної громади». Законодавець зобов’язав громади його розробити і затвердити до 1 січня 2025 року.

В Івано-Франківській громаді розроблять план просторового розвитку

Його розробка починається, фактично, з завдання на розроблення. Формування завдання на розроблення комплексного плану відбувається, зокрема, шляхом проведення громадського обговорення.

Обговорення перспектив розвитку Івано-Франківської міської територіальної громади умовно розділили на три блоки напрямків:

  • мережа транспортних, пішохідних та велозв’язків
  • містоутворюючі фактори (розвиток науки та інновацій на базі ВНЗ, індустріальні парки тощо)
  • розвиток міні-агломерацій на базі сіл громади, їх рекреаційних зон, розвиток комфортного проживання в садибній забудові у селах громади.

Напрацювання громадського обговорення будуть враховані при формуванні завдання на розроблення комплексного плану. Замовником його розробки є Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради. Комплексний план підлягає експертизі містобудівної документації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Комплексний план розглядається і затверджується міською радою. Строк дії комплексного плану не обмежується. Зміни до комплексного плану можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу, але не частіше одного разу на рік.

«Паралельно з цим, розробляється і затверджується містобудівна документація сільських громад. Фактично, вона оновлюється і приводиться до реальної відповідності, адже переважна кількість генпланів приєднаних сіл потребує коригування. В 2021 році Івано-Франківська міська рада затвердила зміни до генерального плану села Радча. На жаль, повномасштабне російське вторгнення вплинуло на проведення та графіки виконання цих робіт. Попри це, в 2023 році вдалося провести громадськi обговорення щодо розроблення генеральних планiв сiл Браткiвцi, Березiвка, Тисменичани, Камiнне. Генплани розробляються з урахуванням пропозицій усіх мешканців», – розповів директор Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради Орест Кошик.

В Івано-Франківській громаді розроблять план просторового розвитку В Івано-Франківській громаді розроблять план просторового розвитку

Джерело