За 2020 рік на Дніпропетровщині внаслідок захворювань, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, померло 607 пацієнтів, а за 9 місяців 2021 року – майже чотириста. Про це в ефірі Українського радіо Дніпра розповіла лікарка-інфекціоністка Дніпропетровського обласного медичного центру соціально значущих хвороб Марія Кравчук.

Станом на 1 жовтня на Дніпропетровщині на диспансерному обліку перебуває понад 28,5 тисячі пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, серед них понад 7,5 тисячі – в Дніпрі.

Як розповіла лікарка, майже три чверті пацієнтів з ВІЛ-інфекцією становлять люди від 25 до 49 років. Провідний шлях передачі – статевий, додала вона.

Цьогоріч на Дніпропетровщині через хвороби, пов’язані з ВІЛ, померло майже 400 людей: що треба знати

Як розповіла Марія Кравчук, пацієнтів з ВІЛ в області може бути більше, аніж зафіксовано, адже не кожна людина знає про свій ВІЛ-статус або не бажає звертатися до лікарів.

«Цей вірус може жити багато років в організмі людини не викликаючи жодних симптомів. В цей час вона себе добре почуває, але вже може передавати вірус – іншій людині. У побуті ця інфекція не передається. При кашлі, при чханні – не передається. Через посуд, одяг, телефон, при укусі комарів, якщо людина ВІЛ-інфікована приготувала їжу, при контакті з потом чи слиною, рукостисканні, обіймах, поцілунках, через тварин – не передається. Головне, щоб не було контакту з кров’ю пацієнта. На жаль, вакцини для запобігання хвороби не існує», – розповіла вона.

Лікарка також додала, що пацієнти з ВІЛ-інфекцією так само переносять коронавірус, як і здорові люди: ніяких відмінностей не зафіксували.

Читайте також

"Я більше боюсь, як на мене вплине ковід": історія хлопця з ВІЛ, який вакцинувався. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ "Протестовані — загартовані". У Києві провели акцію до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД В Одесі безкоштовно тестують на ВІЛ та СНІД

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело