У Кривому Розі вже майже 60 000 переселенців. Це люди із Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей. 

Про це заявив начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул в інтерв'ю Суспільному.

"У нас була невдала спроба урядового гуманітарного коридору. Він був узгоджений на урядовому рівні, але "орки" його зірвали. Наша колона із 10 комунальних автобусів і 6 швидких під'їхали до першого блокпосту. "Орки" викрали старшого, обстріляли колону і, прикриваючись нею, як щитом, почали обстріл позицій наших військ.

Люди біжать до Кривого Рогу босоніж, рятуючись від

Люди вибираються, як можуть, з цього "руського міра", який насправді виявився пеклом. Хтось по стежках, велосипедом. Є місце біля нашого блокпоста, де складено понад 1000 велосипедів. Хтось на тачках вивозить людей. На реальних тачках. Я був в одному із таких місць, де привезли людей на тачках. Запитав: "О котрій ви виїхали?". "О 8-й ранку", — говорять. Була вже 4 година дня. Тобто, їхали цілий день.

Люди біжать до Кривого Рогу босоніж, рятуючись від

Десь — на тракторах їдуть, десь — босоніж на наш берег Інгульця через брід переходять. Ми всіх приймаємо. Тим, хто хоче їхати далі, на захід України, в Європу, надаємо медичну допомогу, даємо продукти. У нас є евакуаційні потяги. "Укрзалізниця" гарно працює, вони великі молодці.

У місті, як я вже сказав, залишилось близько 60 тисяч вимушених переселенців. Багато із них у тих місцях компактного проживання, які ми створили. Це школи, дитячі садки. Поставили ліжка, розкладачки, придбали матраци. Годуємо тричі на день. Максимально кого можемо — інтегруємо у життя міста. У нас вже понад 100 лікарів та вчителів, які працюють у комунальних школах, дитячих садках, лікарнях.

Багато кваліфікованих працівників, у першу чергу — це Маріуполь, які знаходять роботу на наших гірничо-збагачувальних комбінатах. Ми їх називаємо не "біженцями", а "новими криворіжцями", щоб вони відчували, що вдома. Ми одна країна, і українці повинні допомагати українцям", - каже Олександр Вілкул. 

Також повідомлялося, що Дніпропетровщину накрили з "Градів" і "Ураганів", фото наслідків.

Крім того, Філатов назвав, звідки ймовірно "злили" відео удару по Амурському мосту.

Джерело